Biogram image
Poetka, autorka tekstów piosenek, kompozytorka, wykonawczyni piosenki literackiej. Lubi eksperymentować z formą i bawić się muzycznymi stylami. Gra na thereminie.
Jej twórczość to muzyczny wszechświat w poetyckich ilustracjach.
W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy muzyczne - Korytarze (2023 CD i 2022 wydanie cyfrowe), Punkty zwrotne (2018), Nie ma przypadków (2013).
Autorka książek poetyckich - W szaleństwie realizmu (2022), Punkty zwrotne (2018), Nie ma przypadków (ZIN 2013), adaptacje bajek i baśni dla dzieci (2004-2012).
Członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Związku Artystów Wykonawców STOART oraz Związku Literatów Polskich.

W twórczości artystki ważne miejsce zajmuje poezja. Jej wiersze ukazują się regularnie w antologiach poetyckich i pismach literackich. Joanna M. Vorbrodt to artystka poszukująca – zarówno w muzyce, jak i w poezji. Jest znakomitą propagatorką twórczości poetów współczesnych. Od kilku lat wierszy w jej interpretacji można wysłuchać w warszawskim Domu Literatury, czy Klubie Księgarza, a także na Ogólnopolskich Festiwalach Poetyckich. Talent do prezentacji poezji „odziedziczyła” po aktorze Krzysztofie Kołbasiuku – swoim niedoścignionym Mistrzu.
Na scenie towarzyszy jej Romuald Vorbrodt - gitarzysta, multiinstrumentalista, producent muzyczny.


Współpracowała z Władysławem Komendarkiem. Opracowała wokalnie jego trzy kompozycje: "Podziemne miasto cz. 1", "Podziemne miasto cz.2" i "Szmery rzeczywistości" (do którego również zaśpiewała swój tekst). Współpraca ta została zespolona wspólnym tekstem do utworu „Siódma bajeczka” (kompozycja: Joanna M. Vorbrodt).

Odznaczona odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i zaangażowanie w upowszechnianie kultury muzycznej.


#piosenka literacka #muzyka eksperymentalna #space ambient-rock #PLANETARIUM DŹWIĘKÓW i SŁÓW